avatar

Birbirinden İlginç Sokak Sanatları

9 Şubat 2017
605 views
 • Birbirinden İlginç Sokak Sanatları

  Sokak Sanatı nedir? Sokak Sanatları nelerdir? Sokak sanatçısı Kimdir?

  Sizler için derlediğimiz birbirinden ilginç sokak sanatı ve sanatçıları konumuza bayılacaksınız.Sokak sanatı nedir,sokak sanatları nelerdir,sokak sanatı nasıl yapılır,sokak sanatçı kimdir? gibi kafanızda ki bir çok soruya bu konumuzda cevap bulmuş olacaksınız.

  Sanat sadece büyük salonlarda,biletli seyircilere profosyonel ekip ve ensturmanla yapılan bir bilgelik işi olmadığını bizlere gösteren birbirinden ilginç genç arkadaşlarımız sanatlarının zirvesinde ve tüm yaratıcılıkları ile sokaklarda bizleri şaşırtabiliyor.Bu da sanatın herhangi bir tanıma kısıtlamaya sığmayacağını bizlere bariz bir şekilde tekrar hatırlatıyor.

  Eğer sokak sanatçısı iseniz sizler de videonuzu göndererek milyonların beğenisini kazanabilirsiniz.Şimdi den iyi seyirler iyi eğlenceler dileriz.

  SOKAK SANATI TARİHÇESİ VE SOKAK SANATI TÜRKİYE SANATÇILARI

  Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan ve içerik olarak sanat çevresinin dışında yer alan bir görsel sanat türüdür. Bu tanım seksenlerin başlarında popülerlik kazanmıştır. Sokak sanatının günümüzde birçok farklı uygulaması vardır.

  Geleneksel sprey boyamalar sokak sanatının temelini oluştururken, bazıları tarafından vandalizm olarak nitelendirilmektedir.

  Ödüllü sokak sanatçıs jr’nin bir çalışması

  Günümüzde artık sokak sanatı da galerilerde yerini bulmaya başlamıştır. Özellikle başlangıç noktasını düşündüğümüzde, geleneksel sanat anlayışına ve endüstriyel sanata karşı bir duruş olan sokak sanatı artık ticari sanatın içinde yer bulmaya başlamıştır. Ana akım sanat içinde bulduğu yer, bilinirliğini artırdığı gibi içerik olarak zarar vermiştir. Sokak sanatı birçok kültürün karışımını içerir. Aynı zamanda modern şehirlerin birçoğunda sokak sanatına rastlanır. Farklı kültürlere rağmen bu kültürlerin içinde yer bularak, şehirli gençlerin sesi haline gelmiştir.

  İspanyol Sokak Sanatçısı PEJAC ülkemizde de bulunmuşdu.

  Sokak sanatçılarının birçoğu gezerek sanatını özgür alanlara taşır. Son dönemdeki en popüler sokak sanatçısı Banksy’dir. Birçok ülkede yaptığı onlarca eser ile tanınır.

  Sokak sanatı sprey boyamalar, çıkartmalar, yazılarla oluşturulduğu gibi, görsel yerleştirmeler, heykeller, ses yerleştirmeleri ile de yapılmaktadır.

   

   

  Belçikalı sıradaşı sokak sanatçısı Roa’nın bir çalışması çok ilginç gerçekden.

  Daha fazla sokak sanatı resimleri ve sokak sanatçıları için resim sokak sanatı resim galerimizi buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.Her hafta güncellenerek devam eder galerilerimiz.Sizin için en sokak sanatı resimlerini seçmeye devam ediyoruz.SOKAK SANATI RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  Şimdi sokak sanatı video gösterilerimiz ile devam edelim ilk sırada tabii ki ben varım :)))

  Fethiye de ortalama 100 yerli yabancıya yaptığım sokak sanatı gösterim var.

   

  İzlediğim en eğlenceli sokak gösterisi
  Londra Covent Garden’da sokak gösterileri yaparak dünyayı dolaşan bir adamın yaptığı eğlenceli gösteri.

  Sokak sanatı müzisyenlerini es geçmek olmaz tabi ki yaratıcı olan bu sanatçı arkadaşımız,sıradışığı oldukça zorlamakda iyi seyirler dilerim.

   

  Diğer sokak sanatı gösterilerini izlemek için lütfen sokak sanatı gösterileri video galerimizi ziyaret edin.Devamlı güncellenen sokak sanatı video galerimizde sizler için en sıradışı sokak sanatı gösterilerini seçmeye çalışıyorum iyi seyirler dilerim.Sanat ve sanatçı aşkına,sanatın her türlüsü hayattır.

  SOKAK SANATI VİDEO GALERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ…

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kürt Sanatçı Kayhan Kalhor’a Grammy’de En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülü Verildi
  Kürt Sanatçı Kayhan Kalhor’a Grammy’de En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülü Verildi
  Dünya Sanat Tarihine Damga Vurmuş 5 Sanateseri
  Dünya Sanat Tarihine Damga Vurmuş 5 Sanateseri
  Güzel Sanatların İncelikleri ve Dalları Nelerdir?
  Güzel Sanatların İncelikleri ve Dalları Nelerdir?
  Sevgililer Gününe Özel Tiyolar
  Sevgililer Gününe Özel Tiyolar
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.