avatar

Kürt Sanatçı Kayhan Kalhor’a Grammy’de En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülü Verildi

13 Şubat 2017
364 views
 • Kürt Sanatçı Kayhan Kalhor’a Grammy’de En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülü Verildi

  İran’nın Ulusal radyo ve televizyonlarında müzik hayatına başlayan Kayhan Kalhor aldığı ödül ile bir ilke imza atarak grubunu da sevindirdi.Peki Kayhan Kalhor kimdir birazda ondan ve sanat geçmişinden bahsetmek faydalı olacakdır.

  Kayhan Kalhor, Silk Road grubu ile birlikte dün gece dağıtılan Grammy’lerde ‘En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülü’ aldı. Grammy Müzik Ödülleri’nde sahiplerini bulurken dünyaca ünlü İranlı  Kürt müzisyen Kayhan Kalhor’un da yer aldığı müzik grubu ‘Silk Road’ ile ‘En İyi Dünya Müziği Albümü’ ödülü aldı. 6 kez Grammy Müzik Ödülleri’ne aday gösterilme başarısı gösteren Kalhor, dünyaca ünlü diğer bazı müzisyenle birlikte ‘Sing me home’ (Evde şarkı söylemek) albümü ile ‘Silk Road’ grubunu oluşturmuşlardı. Kalhor, küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmaları sırasında ilk olarak İran Ulusal Radyo ve Televizyon Orkestrası’nda yer aldı. Birçok farklı öğretmenden eğitim aldı, 20 yaşındayken Muhammed Rıza Lütfi’nin yanında çalışmalarına devam etti. Sonraki dönemlerde klasik müzik öğrenmek için Roma ve Ottawa’da çalışmalar yaptı. Kalhor Erdal Erzincan, Aynur, Cemil Koçgün ile de aynı sahneyi paylaştı.

  Grammy’lerde ‘En İyi Dünya Müziği Albümü Ödülünü Alan Kayhan Kalhor Kimdir?

   

  Yedi yaşındayken müzik çalışmalarına başladı. İran Ulusal Radyo ve Televizyon Orkestrası’nda on üç yaşından itibaren yer aldı. Birçok farklı öğretmenden eğitim aldı ve redif öğrendi, daha sonra Fars müziği etkilerinin olduğu Türk müziği icra edilen Horasan’a gitti. 20 yaşındayken Muhammed Rıza Lütfi’nin yanında çalışmalarına devam etti. Sonraki dönemlerde klasik müzik öğrenmek için Roma ve Ottawa’ya gitti.

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Dünya Sanat Tarihine Damga Vurmuş 5 Sanateseri
  Dünya Sanat Tarihine Damga Vurmuş 5 Sanateseri
  Birbirinden İlginç Sokak Sanatları
  Birbirinden İlginç Sokak Sanatları
  Güzel Sanatların İncelikleri ve Dalları Nelerdir?
  Güzel Sanatların İncelikleri ve Dalları Nelerdir?
  Sevgililer Gününe Özel Tiyolar
  Sevgililer Gününe Özel Tiyolar
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.